♥️

Môj príbeh

"Fascinuje ma spánok bábätiek a malých detičiek. Už niekoľko rokov hľadám odpovede na otázky týkajúce sa spánku detí, aby som pomohla rodičom zvládnuť prvé roky života s bábätkom bez plaču. Ukážem Vám, že aj Vy môžete byť Spánkovou vílou pre svoje dieťatko." 

♥️ 

Pýtate sa, kto som? 

Som mamičkou chlapčeka Martinka a dcérky Adelky. Dnes, ako viacnásobná mamička viem, na aké zákonitosti sa pri uspávaní dieťatka sústrediť, aké znaky dieťa vykazuje, ak je unavené, ako aj to, aké to bude, ak dieťatko neuložím včas. Viem, čo je to prirodzený spánkový cyklus a ako sa mení v závislosti od veku. Teší ma, že viem, prečo sú moje deti občas podráždené, prečo plačú, či mrnčia a ako z toho von. 

Po troch mesiacoch úplne vyčerpaná

Stala som sa prvýkrát mamou. Počas prvých troch mesiacov začali naše problémy so spánkom. Dieťatko sa nám budilo každých 30 minút počas dňa, bolo nepokojné, mrnčalo, plakalo, vrieskalo a nevedela som ho utíšiť. V podstate celý deň plakalo s malými prestávkami na kojenie, umelé mlieko a 30 minútový spánok. Čerešnička na tortičke bol každovečerný záchvat revu od 21.00 do 24.00.

Spalo veľmi málo

Bohužiaľ, pôrod to zariadil tak, že sa mi nepodarilo kojiť môjho synčeka hneď od začiatku. Prvý deň po pôrode označili moje dieťako za cholerické bábätko. Keďže nemal dudlík, jediný spôsob, ako sa dokázal ukľudniť bola fľaša. Umelé mlieko u nás tieklo potokom. Tento blúdny kruh spôsobil, že naše bábätko stále plakalo a v priemere spávalo okolo 9 hodín denne. A začala som mať pocit, že rodičovstvo absolútne nezvládam.

Rozhodla som sa to zmeniť

Táto nezávideniahodná situácia ma donútila hľadať dostupnú literatúru o spánku dieťaťa. O tom, prečo moje dieťa nedokáže zaspať a v spánku zotrvať. Prečo sa budí po 30 minútach. S čítačkou v ruke s pomocou rodiny som získala priestor zrešeršovať viaceré vedecké publikácie a odborné články. Dospela som k zaujímavým záverom, ktoré by podľa môjho názoru, mala poznať každá mamička. Podarilo sa mi spánok môjho dieťatka predĺžiť, no hlavne mu porozumieť a chápať jeho zákonitosti.